Příběh

Až doposud se objevovaly přízraky, bestie a příšery jen zřídka. Spíš rarášci než čorti. Spíš vodní víly než kadáveři a vrbové baby. Poslední dobou však síla temnot roste, zřejmě ji něco zesiluje. Nebo snad někdo? Ale proč? Proč teď? Slábne snad síla naší císařovny? Hrozí jí nebezpečí? Pokud zemře, naše říše nebude mít šanci na přežití.

Musíme proto vycvičit bojovníky, osvícený řád Cirkadiánů, který bude strážit císařovnu, bojovat s temnotou, zabíjet bestie a chránit světlo, které v našich pochmurných životech ještě zbylo…

Hledáme srdnaté bojovnice a bojovníky, kteří se nezaleknou nestvůr a pozvednou proti nim své meče. Ovšem aby se stali členy řádu, nebude stačit pouze odvaha, musí v sobě najít i laskavost, soucit a otevřenou mysl. Někteří tvorové si totiž nezaslouží smrt, ale vysvobození. I na toho nejvíce ctnostného člověka může být uvalena kletba, neboť nenávist, zlost a zášť jsou těmi pravými nestvůrami, s nimiž je potřeba bojovat.

Příměstské tábory skupiny Rosenthal jsou zaměřeny do historie a jejich cílem je rozšířit zábavnou formou povědomí dětí o různých obdobích. Máme už veliké zkušenosti s mnohými historickými dobami jako je renesanční Itálie, nebo kupříkladu vyprávění z antického Řecka. Děti mohou prožít vyprávěný příběh formou námi hraných divadel, ale také se samy zapojují ať už řešením hádanek nebo bojem s bezpečnými atrapami zbraní, které pro ně máme připravené a dalšími fyzickými aktivitami.